Szybka pomoc

Do czego służy ładowarka rowerowa PowerBUG?

Ładowarka rowerowa PowerBUG służy do ładowania telefonu komórkowego podczas jazdy rowerem. Pozwala to zmniejszyć rachunki za prąd, ale przede wszystkim nie martwić się żywotnością baterii w telefonie podczas długich tras czy całodniowych wycieczek.

Jakią piastę z dynamo kupić do roweru, aby ładować komórkę z nawigacją?

Zalecamy kupić piastę z dynamem 3W/6V. W sprzedaży są również dynama 2,4W, jednak mają one mniejszą moc. Efekt podtrzymania poziomu baterii a nawet ładowanie z włączonym ekranem i nawigacją również zależy od prędkości roweru. Z informacji od naszych klientów wynika również, że zależy to również od telefonu (mały/duży wyświetlacz, mniejsza/większa bateria itd.) Polecamy naszą ładowarkę rowerową USB PowerBUG w zestawie z powerbankiem solarnym, aby uzyskać bardziej stabilne zasilanie.

Jak szybko ładowarka PowerBUG naładuje telefon?

Prędkość ładowania zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to prędkość jazdy – im wyższa prędkość, tym więcej energii jest wytwarzane – oraz od ilości energii „na bieżąco” zużywanej przez Twój telefon. Ładowanie będzie więc znacznie szybsze jeżeli wyłączymy telefon na czas jazdy, a wolniejsze, jeżeli postanowimy korzystać w trakcie wycieczki z nawigacji GPS. Przy jeździe z włączonym ekranem, transmisją danych i nawigacją jest możliwość zarówno ładowania/podtrzymywania/rozładowywania się komórki. Aby zapewnić najszybsze ładowanie należy pamiętać o wyłączeniu oświetlenia roweru.

Czy ładowarka PowerBUG jest wodoodporna?

Krótko i na temat – tak
Mając świadomość zmiennej pogody i często trudnych warunków jazdy, postaraliśmy się, by nasza ładowarka była odporna nawet na najbardziej ulewne, całodniowe deszcze. Jak stwierdził jeden z naszych inżynierów – ta ładowarka nawet przejazd przez rzekę wytrzyma…

Jakie urządzenia mogę ładować za pomocą ładowarki PowerBUG?

Choć ładowarka PowerBUG została zaprojektowana z myślą o telefonach komórkowych, tak naprawdę można nią ładować każde urządzenie ładujące się przez USB. Obok telefonów do tej grupy można zaliczyć powerbanki, tablety, lampki rowerowe a nawet urządzenia takie jak nawigacja samochodowa czy niektóre zegarki.

Czym różni się ładowarka PowerBUG od powerbanku?

Ładowarka PowerBUG to urządzenie, którym podczas jazdy naładujesz telefon komórkowy, pobierając energię z dyma rowerowego. Powerbank, również często stosowany przez rowerzystów, to zewnętrzne urządzenie przechowujące wcześniej zgromadzoną energię – w najprostszych słowach zewnętrzna bateria. Z ładowarki możemy korzystać przez cały czas trwania podróży, z powerbanku tylko do momentu jego rozładowania.

Czy ładowarka PowerBUG naładuje mój powerbank?

Tak, wystarczy podłączyć go w ten sam sposób, w który zwykle podłączasz telefon

Czy ładowarkę PowerBUG można zainstalować w każdym rowerze?

Ładowarka PowerBUG współpracuje z dynamem montowanym w piaście rowerowej, można ją więc zainstalować w każdym rowerze, który ma zainstalowane takie dynamo. Obecnie rowery z takim dynamem stanowią około 60% rynku rowerowego. Pozostałe zawsze można w dynamo doposażyć

Do jakiego typu dynama mogę podłączyć ładowarkę PowerBUG?

Ładowarka PowerBUG – to ładowarka podłączana do (powszechnie dziś używanego) dynama w piaście. Stare dynamo tzw. typu butelkowego łatwo można rozpoznać po tym, że jest instalowane na obręczy koła i ma charakterystyczny „butelkowy” kształt. Jeżeli Twój rower korzysta z dynama butelkowego i jesteś zainteresowany zakupem, w pierwszej kolejności skontaktuj się z nami!

Czy podczas ładowania telefonu ładowarką PowerBUG lampa rowerowa musi być odłączona?

Ależ skąd! Ładowarka PowerBUG działa bez konieczności odłączenia lampy rowerowej. Rzeczywiście są na rynku ładowarki rowerowe, które wymagają odłączenia od dynama wszystkich innych urządzeń – w PowerBUG uważamy jednak, że lampa jest niezwykle ważna dla zachowania widoczności na drodze, a ładowarka rowerowa powinna zwiększać bezpieczeństwo rowerzysty, a nie mu zagrażać.

Czy podłączenie ładowarki PowerBUG nie zmniejszy jasności przedniej lampki w rowerze?

Nie, możesz się tym nie martwić! Pamiętaj aby efektywnie ładować telefon należy wyłączyć lampkę. Ładowarki PowerBUG są zaprojektowane tak, by w żaden sposób nie obniżały wydajności innych urządzeń w Twoim rowerze. Na zachowanie jasności światła zwróciliśmy szczególną uwagę – bezpieczeństwo jazdy stanowi dla nas priorytet.

Dlaczego warto wybrać PowerBUG?

Z kilku powodów. Po pierwsze, nasza ładowarka to obecnie najlżejsze i najprostsze w instalacji z tego typu urządzeń na ryku. Nasze zestawy są też „samowystrczalne” i nie wymagają dokupywania kolejnych elementów. Najważniejsze jest chyba jednak to, że naprawdę zależy nam na Twoim zadowoleniu. Jesteśmy firmą produkującą w Polsce i na polski rynek. Jeżeli masz jakieś pytania, uwagi, potrzebujesz pomocy lub naprawy sprzętu napisz do nas

Zamówiliśmy ładowarkę PowerBUG. Jaka będzie zawartość naszego zestawu?

Dziękujemy bardzo za Wasze zamówienie! Oto, co znajdziecie w paczce, którą do Was wyślemy:

Nasze urządzenie: jedną ładowarkę rowerową PowerBUG,
Jeden kabel mikro-USB,
Jeden podwójny/dwustronny rzep,
Pięć opasek zaciskowych,
Jedną instrukcję użytkownika.

Życzymy udanych wycieczek rowerowych!

Szukam ładowarki, która będzie działać dobrze też w mieście, tzn. przy mniejszych prędkościach i z przerwami od czasu do czasu. Czy PowerBUG jest dostosowany do pracy w mieście?

Podczas jazdy po mieście przy hamowaniu/ruszaniu telefon może kończyć/rozpoczynać ładowanie. Rozwiązaniem tego problemu jest podłączenie do ładowarki powerbanku (np. powerbanku z panelem słonecznym z naszej oferty) a telefonu dopiero do powerbanku. Wtedy ładowanie telefonu będzie ciągłe.

Czy w ładowarce jest zastosowana jakaś forma ochrony baterii telefonu?

Ładowarka oczywiście posiada wbudowaną ochronę baterii telefonu.

Czy w FAQ nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?

Niezwłocznie do nas napisz używając formularza kontaktowego!