Sposoby na jazdę rowerem podczas deszczu

Jak wiadomo, pory roku takie jak wiosna czy jesień są najgorszym czasem dla rowerzystów, gdyż warunki pogodowe nie sprzyjają jeździe. Pojawią się obfite opady deszczu oraz silne wiatry. Oczywiście jest mnóstwo sposobów by temu zaradzić.

Jednym z nich jest zakup kurtki przeciwdeszczowej oraz spodni, dzięki którym nie zmokniemy. Ważne również są odpowiednie błotniki, które są podstawą podczas jazdy w deszczu. Im dłuższy, tym bardziej skuteczniejszy. Wybierając się w podróż rowerową, warto zabrać ze sobą także ładowarkę rowerową USB, która dostarczy Twojej komórce prąd bez względu na to gdzie się znajdujesz. Jest przede wszystkim wodoodporna oraz wstrząsoodporna. PowerBUG jest bardzo ekologiczny, dlatego możemy być pewni, że używając go dbamy o środowisko. Kolejnym sposobem jazdy w deszczu jest zakup peleryny oraz ochraniaczy na buty. Ważne też, aby podczas jazdy omijać kałuże, ponieważ nigdy nie wiem jaką ma głębokość. Podczas jazdy rowerem w deszczu pamiętajmy o prawidłowym oświetleniu, ponieważ widoczność jest słaba. Odpowiednie hamulce i opony są także istotne. Jeśli chcemy wybrać się w podróż rowerową, a deszcz nie daje za wygraną, nie trzeba się od razu poddawać tylko zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy takie jak: peleryna, kurtka i spodnie przeciwdeszczowe, a także czapkę bądź opaskę. Jeżdżąc w deszczu nie należy ryzykować tylko odpowiednio się zabezpieczyć. Jak wiadomo, zdrowie oraz bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie należy tego lekceważyć.  Warto, także zabrać ze sobą Powerbug, ponieważ w razie wyczerpania  baterii w telefonie możemy szybko i łatwo go naładować.

Jazda na rowerze jest bardzo aktywną formą spędzania wolnego czasu zarówno latem jak i jesienią czy wiosną, dlatego też nie zawsze warto zważać na pogodę. Mały deszcz nie powinien nam zabierać przyjemności z jazdy na rowerze. Każdy rowerzysta powinien pamiętać, że jazda w deszczu może być także bardzo niebezpieczna, dlatego też warto odpowiednio się wyposażyć.