Jak korzystnie lokować oszczędności?

Jak korzystnie lokować oszczędności?

Zdaniem specjalistów każda zarabiająca osoba część swoich zarobków powinna odkładać. Dzisiaj możliwości oszczędzania są bardzo różne. Jednym ze sposobów są fundusze inwestycyjne. Pojawia się jednak pytanie, co to jest fundusz inwestycyjny. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Sprawdzone metody inwestycji

Inwestowanie na giełdzie wymaga pewnej, wcale nie małej wiedzy. Osoby, które takiej wiedzy nie posiadają z inwestowania na giełdzie nie muszą jednak rezygnować. Dla osób tych przeznaczone są właśnie fundusze inwestycyjne. Mimo że istnieją one od dawna, to wciąż wiele osób zastanawia się co to jest fundusz inwestycyjny.

Warto więc wiedzieć, że fundusze inwestycyjne definicja mówi, że są one przedsiębiorstwami zbiorowego inwestowania. Zgodnie z tym, co mówi fundusze inwestycyjne definicja, działalność tych przedsiębiorstw polega na pobieraniu pieniędzy od inwestorów. Są one następnie lokowane akcjach, obligacjach czy innych instrumentach finansowych..

Fundusze inwestycyjne: jakie są rodzaje?

Zgodnie z ustawą w Polsce mogą być tworzone wyłącznie cztery rodzaje funduszy inwestycyjnych. W naszym kraju występują więc następujące rodzaje funduszy inwestycyjnych:

  • fundusze otwarte;
  • zamknięte;
  • specjalistyczne fundusze otwarte.

Najbardziej popularne rodzaje funduszy inwestycyjnych to fundusze otwarte. Fundusze inwestycyjne to tylko jedne produkty inwestycyjne dostępne w Polsce. Inne produkty inwestycyjne to Indywidualne Konta Emerytalne. Produkty inwestycyjne dla osób, które chcą systematycznie oszczędzać to także Plan Systematycznego Oszczędzania. Warto wiedzieć co to jest fundusz inwestycyjny.