Jak zacząć inwestować?

Jak zacząć inwestować?

Mimo że Polacy nie należą do najbogatszego społeczeństwa, śmiało można powiedzieć że na oszczędzaniu się znają. Bardziej chodzi o obawę utraty zaoszczędzonych środków, dlatego wciąż boimy się większych inwestycji, szczególnie tych długoterminowych.

Potrafimy trzymać pieniądze na kontach oszczędnościowych oraz na lokatach, jednak fundusze inwestycyjne nadal pozostają miejscami dla najodważniejszych. Poznaj skarbiec małych i średnich spółek i sprawdź jakie oszczędzanie, a raczej inwestowanie z ryzykiem może być opłacalne. Dziś wskaźniki inwestycyjne spadają, dlatego jest to doskonały moment aby rozpocząć inwestowanie długoterminowe.

Dla kogo są fundusze inwestycyjne?

Śmiało możemy powiedzieć, że wszystkie fundusze akcyjne i inwestycyjne są dla małych i średnich przedsiębiorców, dla osób które nie boją się ryzyka. Nie jest to inwestowanie na kilka miesięcy, mowa tutaj raczej o długofalowym inwestowaniu pieniędzy w mniejszych bądź większych kwotach. Dlaczego zatem tak boimy się inwestowania? Dlaczego nie chcemy postawić nawet niewielkich kwot na fundusze inwestycyjne, skoro w dobie inflacji tracimy je przy codziennym wzroście cen?

Czy obawiać się straty zainwestowanych pieniędzy

Ponieważ mieszkamy w przeciętnym i wciąż rozwijającym się kraju, tylko nieliczny decydują się na poważne inwestycje. Reszta żyje z dnia na dzień, a jeżeli uda się coś zaoszczędzić, lokuje swoje pieniądze na lokatach i kontach oszczędnościowych, czyli wszędzie tam gdzie nie stracimy ani złotówki.

Wybierając skarbiec globalny małych i średnich spółek, gdzie stawia się na inwestycje z możliwością straty, nie mamy pewności że wyciągniemy z funduszu więcej niż włożyliśmy, ale decydując się na inwestowanie długoterminowe i czekając na lepsze stopy procentowe, nasze szanse na zysk z pewnością rosną.